fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

3 pożary, 3 wypadki

napisane poniedziałek, 04 luty 2019 14:50
Fot. OSP Głodowo Fot. OSP Głodowo

W dniach 28.01.2019 r. 03.02.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w zdarzeniach:

 29 stycznia

Jeden zastęp z OSP Przewodowo (5 ratowników) i dwa zastępy z JRG (4 ratowników) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Sisice gm. Gzy.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Traugutta.

31 stycznia

Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) i dwazastępy z JRG ( 8 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kleszewo. W zdarzeniu odnotowano dwie osoby ranne. Przypuszczalną przyczyną zdarzenie było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących.

01 luty

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar samochodu osobowego w miejscowości Kacice. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

02 luty

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji samochodu osobowego, który uderzył w słup energetyczny. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalna przyczyną zdarzenia byłoniedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) udzielił kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie, który wywrócił się na śliskiej nawierzchni chodnika w Pułtusku ul. Daszyńskiego. Poszkodowanego przekazano przybyłemu  na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski