fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

5 drogowych interwencji

napisane poniedziałek, 11 luty 2019 15:19
OSP Pniewo OSP Pniewo

W dniach 04.02.2019 r. – 10.02.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach:

04 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była oblodzona nawierzchnia drogi.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar piwnicy murowanego, dwukondygnacyjnego budynku jednorodzinnego w Pułtusku przy ul. Żwirki i Wigury. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.
05 luty
Dwa zastępy z JRG (10 strażaków) zostały zadysponowane na ul. Ignacego Daszyńskiego w Pułtusku, gdzie z koła naczepy samochodu ciężarowego wydobywał się dym. Po przybyciu na miejsce strażacy podali jeden prąd wody w celu schłodzenia rozgrzanego układu hamulcowego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie układu hamulcowego w naczepie.
06 luty
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Gładczyn gm. Zatory, gdzie mieszkańcy budynku jednorodzinnego zgłosili wyczuwalny zapach gazu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wynieśli butle z gazem na zewnątrz budynku i sprawdzili pomieszczenia detektorem wielogazowym na obecność substancji wybuchowych i szkodliwych dla zdrowia. Kierujący działaniem ratowniczym zalecił właścicielowi dokonanie przeglądu instalacji gazowej przez uprawnioną osobę.
07 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Moszyn gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalna przyczyną zdarzenia było oblodzeni nawierzchni drogi.
09 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Obryte (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Psary Gajówka gm. Obryte. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane na ul. Alojzego Nowaka w Pułtusku, gdzie mieszkańcy budynku jednorodzinnego zgłosili wyczuwalny zapach gazu. Budynek zasilany gazem ziemnym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili pomieszczenia detektorem wielogazowym na obecność substancji wybuchowych i szkodliwych dla zdrowia. Na prośbę Kierującego Działaniem Ratowniczym przybyło na miejsce Pogotowie Gazowe, które stwierdziło nieszczelność instalacji gazowej.
10 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Pniewo gm. Zatory. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była oblodzona nawierzchnia drogi.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski