fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Ujawniony kolejny "pajęczarz"

napisane piątek, 22 luty 2019 13:31

Policjanci pułtuskiej komendy ujawnili kolejną kradzież energii elektrycznej

Podjęte czynności funkcjonariuszy pozwoliły ujawnić nielegalne podłączenie energii elektrycznej w mieszaniu przy ul. Kombatantów w Pułtusku. Sprawca kradzieży zobowiązany będzie uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych a ponadto grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Skutkiem działań było ujawnienie nielegalnego poboru prądu na ulicy Kombatantów w Pułtusku. Przybyły na miejsce pracownik firmy energetycznej stwierdził, że do lokalu jest doprowadzana energia elektryczna z pominięciem układu pomiarowo-rozliczeniowego poprzez skręcenie przewodów na tzw. krótko .

Policjanci sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku, takie skręcenie przewodów na tzw. krótko jest najczęstszą przyczyna pożarów.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515