fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

WRACA GŁUPOTA: łąki i trawy zaczynają płonąć

napisane poniedziałek, 25 luty 2019 16:14
OSP Głodowo wyrusza na akcję OSP Głodowo wyrusza na akcję

 W dniach 18.02.2019 r. – 25.02.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 7 zdarzeniach:

19 lutego
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany do budynku wielorodzinnego (Pułtusk ul. Wojska Polskiego 36 C/1), w którym wyczuwano zapach dymu. Po przeprowadzeniu badań detektorem wielogazowym zagrożenia nie stwierdzono.
Trzy zastępy:  JRG (4 strażaków), OSP Głodowo (4 strażaków) i OSP Gnojno (4 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Gnojno.
20 lutego

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Moszyn. Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
21 lutego
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 strażaków) zlikwidowali zadymienie wydobywające się z ciągnika rolniczego w miejscowości Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyna zadymienia było uszkodzenie układu hamulcowego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) na prośbę Policji w Pułtusku ul. Rynek 19/4 otworzył drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się starsza kobieta nie reagująca na wcześniejsze wezwania.
22 lutego
Jeden zastęp z OSP Pniewo (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej w miejscowości Pniewo (samochód w rowie). Przypuszczalna przyczyną zdarzenia była oblodzona nawierzchnia jezdni.
23 lutego
Dwa zastępy z JRG ( 8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie w Pułtusku ul. Jana Pawła II 26 A. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski