fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Tydzień pracy strażaków

napisane poniedziałek, 04 marzec 2019 08:32
Zdjęcie poglądowe Zdjęcie poglądowe

W dniach 25.02.2019 r. 03.03.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 16zdarzeniach:

 25 lutego

Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) usunął spróchniałe konary drzewa znad chodnika w Pułtusku przy ul. Solnej.

26 lutego

Dwa zastępy z JRG (9 ratowników), dwa zastępy z OSP Pokrzywnica (7 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Łachoń gm. Winnica. W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo jedna osoba (kierujący) pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (5 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej trzech samochodów osobowych w miejscowości Topolnica gm. Zatory. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Trzy zastępy z JRG (9 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie murowanego budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Ppłk. Alojzego Nowaka.Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

28 lutego

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego i dostawczego w Pułtusku na ul. Jana Pawła II. Dwie osoby zostały poszkodowane. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) wyznaczył i zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie miejskim w Pułtusku. Śmigłowiec lądował w celu przetransportowania pacjenta do szpitala w Warszawie.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników), jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Kacice (5 ratowników) usunęły skutki wypadkudrogowego trzech samochodów osobowych w miejscowości Łubienica gm. Pokrzywnica. W wypadku dwie osoby zostały poszkodowane. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

01 marzec

Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie murowanego budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Adama Mickiewicza. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusku. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

02 marzec

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ul. Białowiejskiej.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł funkcjonariuszom Policji w otwarciu drzwi do mieszkania w Pułtusku przy ul. 13 Pułku Piechoty.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ul. A. Boboli.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane na ul. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku gdzie według osoby zgłaszającej zadymiona była ulica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej pożaru nie stwierdzono.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) wyznaczył i zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie miejskim w Pułtusku.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika w Pułtusku przy ul. Piotra Skargi.

03 marzec

Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany do budynku wielorodzinnego (Pułtusk ul. Wojska Polskiego 36 C/1), w którym wyczuwano zapach dymu. Po przeprowadzeniu badań detektorem wielogazowym zagrożenia nie stwierdzono.
Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski