fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

17 interwencji strażaków

napisane poniedziałek, 11 marzec 2019 10:34
OSP Pniewo OSP Pniewo

 W dniach 04.03.2019 r. – 10.03.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach:

04 marzec
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego trzech samochodów osobowych w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk na drodze krajowej nr 61. W wypadku została poszkodowana jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Sulnikowo gm. Gzy.

05 marzec
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w Pułtusku przy ul. Jana Tarnowskiego 8
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) zabezpieczyły uszkodzony na skutek silnego wiatru szczyt murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Górki Duże gm. Winnica.
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) zabezpieczyli zerwany przez silny wiatr fragment obróbki blacharskiej z budynku po byłej jednostce wojskowej w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.

07 marzec
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) ora zastęp z OSP Gzy (5 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Ostaszewo Wielkie gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego po zderzeniu z sarną w miejscowości Pniewo – Leśniczówka gm. Zatory.
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Ponikiew gm. Pułtusk.

08 marzec
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ul. Teofila Kwiatkowskiego
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na wyspie w pobliżu rzeki Narew w Pułtusku niedaleko ul. Aleksandra Gajkowicza.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zadysponowano do wyczuwalnego zapachu gazu w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Tysiąclecia. Ratownicy dokonali pomiarów na obecność substancji niebezpiecznych używając detektora wielogazowego nie stwierdzając zagrożenia. Właścicielce mieszkania nakazano sprawdzić instalację gazową przed użyciem przez osobę uprawnioną.

09 marzec
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) ugasiły pożar pojedynczego drzewa w miejscowości Niestępowo Włościańskie gm. Pokrzywnica.
Jeden zastęp z OSP Przewodowo (6 ratowników) usunął powalone drzewo na drogę powiatową tarasujące jeden pas drogi w miejscowości Przewodowo – Majorat gm. Gzy.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie murowanego budynku mieszkalnego w Pniewie ul. 18 Maja gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Dwa zastępy z JRG (7 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk na drodze krajowej nr 61.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Warszawskiej. W wypadku nikt nie doznał obrażeń.  Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski