fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

Sprzedał nie swoją lawetę samochodową

napisane poniedziałek, 11 marzec 2019 14:29

Zgromadzony przez policjantów z wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia lawety samochodowej

Kryminalni ustalili, że przywłaszczona laweta została sprzedana i jest w posiadaniu kolejnej osoby. Mienie 33-letniego pokrzywdzonego zostało odzyskane i zabezpieczone.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu lawety samochodowej. Pokrzywdzony poinformował, że około 6 miesięcy temu pożyczył 23- letniemu mężczyźnie daną rzecz i do chwili obecnej jej nie odzyskał. Pomimo tego, że pokrzywdzony kilkakrotnie zwracał się do 23-letniego mieszkańca gminy Pułtusk o zwrot lawety, nadal nie mógł odzyskać swojej własności.
Pułtuscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu przywłaszczenia lawety samochodowej. Od pokrzywdzonego zabezpieczone zostało mienie na poczet przyszłej kary 3 tyś. Niespełna 23- letni mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Za przywłaszczenie sobie powierzonej mu rzeczy ruchomej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska