fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Tydzień strażackich interwencji

napisane poniedziałek, 18 marzec 2019 09:52
Do służby w OSP Świercze powrócił wyremontowany Star266 Do służby w OSP Świercze powrócił wyremontowany Star266

 W dniach 11.03.2019 r. – 17.03.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 12 zdarzeniach:

12 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do iskrzącej linii energetycznej w Pułtusku na ul. Gajkowicza. Na miejscu zdarzenia zastano drzewo, którego czubki konarów dotykały linii i podczas podmuchu wiatru powodowały iskrzenie oraz nadpalenie gałązek drzewa. O zdarzeniu poinformowano zakład energetyczny.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.

13 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do iskrzącej linii energetycznej w Pułtusku na ul. Gajkowicza. Na miejscu zdarzenia zastano świerk, który czubkiem dotykały linii powodując iskrzenie oraz nadpalenie gałązek drzewa. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd i usunęło gałęzie drzewa, które wrastały w linię energetyczną.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usunęły skutki zderzenia samochodu osobowego z łosiem na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Boby gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, dziecko w wieku około 12 lat. Dziewczynka wraz z mamą została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala w Ciechanowie. Przyczyną zdarzenia było wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię.

14 marca
Cztery zastępy: dwa z JRG jeden z OSP Pokrzywnica i jeden z OSP Trzepowo (19 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu dostawczego w miejscowości Budy Pobyłkowskie gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, kierujący pojazdem mężczyzna. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

16 marzec
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo tarasujące jeden pas drogi krajowej nr 61 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do drzewa, które przewróciło się na samochód osobowy w miejscowości Łachoń gm. Winnica. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej i odmówił udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie pocięli drzewo przy pomocy pilarki spalinowej do drewna i usunęli je na pobocze. Przyczyną zdarzenia był silny wiatr.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo tarasujące ruch w obydwu kierunkach na ulicy Baltazara w Pułtusku.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

17 marzec
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
 Cztery zastępy: dwa z JRG jeden zastęp z OSP Zatory oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (18 ratowników) zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Zatory gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i razem z policją przystąpili do poszukiwania kierującego, który oddalił się w kierunku miejscowości Burlaki. Kierującego nie odnaleziono. Dochodzenie prowadzi Policja.
Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Romualda Traugutta.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski