fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Usunęli skutki 5. zdarzeń drogowych

napisane poniedziałek, 25 marzec 2019 12:30
Fot.OSP Głodowo Fot.OSP Głodowo

 W dniach 18.03.2019 r. – 24.03.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach:

18 marca
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Piotra Skargi. Zgłoszenie, które wpłynęło do Straży Pożarnej mówiło o pożarze śmieci w garażu.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków), OSP Pokrzywnica (6 strażaków) oraz OSP Drwały (3 strażaków) i OSP Zatory (3 strażaków) ugasiły pożar domu letniskowego w miejscowości Holendry na ul. Ptasiej gm. Zatory.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na poboczu drogi powiatowej w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.

19 marca
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z autobusem w miejscowości Przemiarowo gm. Pułtusk. W zdarzeniu ranna została jedna osoba kierowca samochodu osobowego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było chwilowe zasłabnięcie kobiety kierującej samochodem osobowym.

20 marca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.

21 marzec
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął plamę oleju w Pułtusku na ul. Warszawskiej. Po usunięciu zagrożenia ratownicy pomogli w usunięciu z drogi samochodu ciężarowego z którego wydobył się olej w bezpieczne miejsce.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Obryte (3 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Płusy g. Obryte.

23 marzec
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Drwały (4 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Drwały gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pniewo (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w Pułtusku na ul. Polnej. Pożar zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (9 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Piskornia gm. Pokrzywnica. Pożar zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) i zastęp z OSP Trzciniec (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz JRG Nowy Dwór Mazowiecki (8 ratowników) oraz OSP Winnica (5 ratowników) i OSP Nasielsk (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Skorosze gm. Winnica. W wypadku ranna została jedna osoba, a druga odniosła śmierć. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu.

24 marzec
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar kuchenki gazowej w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Jana Pawła II.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) pomogły zespołowi karetki pogotowia ewakuować mężczyznę z otyłością w stanie zagrażającym życie do Szpitala Powiatowego w Pułtusku.
Cztery zastępy z JRG (9 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Gzy (7 strażaków) i dwa zastępy z OSP Głodowo (8 strażaków) i zastęp z OSP Przewodowo (4 strażaków) ugasiły pożar stodoły w miejscowości Kozłówka gm. Gzy. Dochodzenie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku.
Jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) pomógł w zdjęciu kota z drzewa w miejscowości Obryte.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) oraz zastęp z OSP Gzy (5 ratowników) i zastęp z OSP Szyszki (5 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Gotardy gm. Gzy. W zdarzeniu ranne zostały 4 osoby, które zostały zabrane do pobliskich szpitali. Jedna osoba uczestnicząca w zdarzeniu została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jeden z samochodów.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski