fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

3. drogowe zdarzenie weekendowe

napisane środa, 27 marzec 2019 16:51

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu pułtuskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, pomimo sprzyjających warunków atmosferycznych rozwaga na drodze powinna być naszym przewodnikiem.
 
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 5.00 w miejscowości Drwały gm. Zatory. Kierujący pojazdem osobowym mark  Peugeot 307 na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Na pozór groźnie wyglądające skutki uderzenia pojazdu w drzewo nie spowodowały obrażeń kierowcy.

Do kolejnego zdarzenia drogowego tym razem tragicznego w skutkach doszło w miejscowości Skorosze gm. Winnica. Pojazd marki Audi jadąc w kierunku miejscowości Nasielsk wypadł z drogi, a następnie uderzył w drzewo. Jedna z dwóch osób poruszająca się samochodem osobowym w skutek uderzenia poniosła śmierć na miejscu, druga osoba w stanie ciężkim została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie.

Kolejne, trzecie już zdarzenie minionego weekendu miało miejsce w godzinach popołudniowych w miejscowości Gotardy gm. Gzy. Kierujący pojazdem marki Daewoo Lanos podczas wyprzedzania kolumny pojazdów doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym prawidłowo pojazdem marki Fiat Panda. Sprawca zdarzenia w ciężkim stanie został zabrany pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie. Kobieta, która poruszała się prawidłowo Fiatem Panda z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Makowie Mazowieckim, a znajdujące się w pojeździe dziecko kobiety do szpitala w Ciechanowie.

Policjanci będą ustalać wszystkie przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska