fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Sytuacja staje się poważna...

napisane poniedziałek, 01 kwiecień 2019 09:05

 W dniach 25.03.2019 r. – 31.03.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach:

25 marca
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Kowalewice Włościańskie gm. Świercze.
Jeden zastęp z OSP Koziegłowy (3 ratowników) wypompował wodę z zalanej kotłowni w szkole podstawowej w miejscowości Niestępowo Nowe gm. Pokrzywnica. Przyczyną zalania kotłowni było rozszczelnienie instalacji wodnej.
 Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk.

28 marca
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku na ul. Teofila Kwiatkowskiego.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica.

29 marzec
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul. Benedyktyńską gdzie w jednym z mieszkań załączyła się czujka tlenku węgla. Mieszkańcy opuścili mieszkanie przed przybyciem zastępów i nie potrzebowali pomocy medycznej. Detektor wykazał stężenie na poziomie 27 ppm. Mieszkanie przewietrzono usuwając zagrożenie. Przypuszczalną przyczyną załączenia się czujki był niedrożny przewód kominowy.

30 marzec
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Benedyktyńską gdzie w mieszkaniu ponownie załączyła się czujka tlenku węgla. Detektor wykazał stężenie na poziomie 50 ppm. Ratownicy w asyście Policji sprawdzili mieszkanie na parterze gdzie było podejrzenie, że z tego mieszkania wydobywa się tlenek węgla. Osób poszkodowanych ani zagrożenia nie stwierdzono. Na miejsce zdarzenia przybył zarządca budynku, któremu przekazano mieszkanie oraz nakazano dokonanie przeglądu przewodów kominowych przez osobę uprawnioną.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr. 618 w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar pozostałości roślinnych (gałęzie, karpy, gałęzie krzewów iglastych) z ogródków działkowych w Pułtusku na ul. Rybitew. 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski