fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Płoną trawy, sadze i drzewa

napisane poniedziałek, 08 kwiecień 2019 15:26
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

 W dniach 1.04.2019 r. – 7.04.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 19 zdarzeniach:

1 kwietnia
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) ugasiły pożar drewnianego garażu w Pułtusku ul. Pod Wróblem. Dochodzenie w sprawie przypuszczalnej przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

2 kwietnia
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) ugasił pożar pojedynczego drzewa przy drodze krajowej nr 61 w miejscowości Pogorzelec.
Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Cygany gm. Obryte.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków), oraz jeden zastęp OSP Gzy (3 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Nowe Skaszewo gm. Gzy.

3 kwietnia
Dwa zastępy: z JRG (2 strażaków) i OSP Gzy (2 strażaków) usunęły złamany konar drzewa w miejscowości Gzy.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do zachłyśniętego dziecka, które zatrzasnęło się w mieszkaniu na ul. Mickiewicza. W czasie dojazdu na miejsce okazało się, że opiekunowie dostali się do mieszkania. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że dziecko nie potrzebuje pomocy medycznej.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Pułtusk ul. Kościuszki. Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego.

4 kwietnia
Dwa zastępy: JRG (8 strażaków) i OSP Zatory (3 strażaków) ugasiły pożar odpadów komunalnych na cmentarzu w Zatorach. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

5 kwietnia
Dwa zastępy: JRG ( 7 strażaków) i OSP Obryte ( 6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy w Pułtusku ul. Tartaczna. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) na prośbę Policji wywarzył drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku ul. Mickiewicza. Dalsze działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie przebywającej w mieszkaniu. Poszkodowaną przytomną kobietę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Dwa zastępy: JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Gzy (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Stare Grochy gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Przewodowo (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Przewodowo- Parcele gm. Gzy.

6 kwietnia
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) uwolnił sarnę, która zakleszczona była w przydrożne barierki przy moście ul. Wyszkowska w Pułtusku.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) ugasił pożar śmietnika w Pułtusku ul. Rynek. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy: JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Winnica  (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Mieszki-Kuligi gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Dwa zastępy: JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Świercze (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Chmielewo 22 gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) ugasił pożar śmieci zlokalizowanych w pobliżu zabudowań w Pułtusku ul. Rynek. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

7 kwietnia
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) usunęły skutki wypadku motocyklisty w miejscowości Łępice gm. Pokrzywnica. Motocyklem jechały dwie osoby. Poszkodowaną kobietę zabrał do szpitala w Pułtusku Zespół Ratownictwa Medycznego. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w Pułtusku ul. Wojska Polskiego. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski