fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Zatrzymali aż 10 nietrzeźwych kierowców!

napisane poniedziałek, 08 kwiecień 2019 15:36
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

W ciągu minionego weekendu od piątku policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym, aż 7 nietrzeźwych rowerzystów

Policja apeluje, aby pomimo wiosennej aury zachowywać zdrowy rozsądek i nie wsiadać na rower będąc w stanie nietrzeźwości.

Nadejście wiosny powoduję, że wiele osób chętnie korzysta z środka transportu jakim jest rower. Na drogach powiatu pułtuskiego jak można zauważyć pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy pamięta, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. Problem nietrzeźwych kierujących pomimo wielokrotnych apeli w dalszym ciągu jest realnym zagrożeniem na drogach. W ciągu minionego weekendu od piątku  policjanci pułtuskiej komendy zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym, aż 7 nietrzeźwych rowerzystów.
Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę po spożyciu alkoholu i stwierdził, że stwarzał on zagrożenie w ruchu, ma prawo skierować sprawę do sądu. Z kolei sąd może wymierzyć karę grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat, lub karę aresztu na okres od 5 do 30 dni.

Pamiętajmy, że należy reagować w każdej sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska