fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Rośnie liczba strażackich interwencji

napisane poniedziałek, 15 kwiecień 2019 11:58
Fot. OSP Głodowo Fot. OSP Głodowo

W dniach 8.04.2019 r. 14.04.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 25 zdarzeniach:

 8 kwietnia

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (6 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Winnica (4 strażaków) ugasiły pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Rębkowo gm. Winnica.
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) usunął zwisające trzy konary drzew nad drogą gminną utrudniające ruch w miejscowości Gołębie gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG  (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) zadysponowano do otwarcia drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się starsza kobieta. Mieszkanka miejscowości Zbroszki gm. Winnica. Kobieta po przybyciu patrolu Policji otworzyła drzwi.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (4 strażaków) ugasił wraz z pracownikami Nadleśnictwa Pułtusk pożar lasu w miejscowości Borsuki – Kolonia gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) oraz OSP Trzciniec (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i OSP Zatory (5strażaków) ugasił pożar sadzy
w przewodzie kominowym murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Wiktoryn gm. Zatory.Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) wydostał uwięzionego psa z ogrodzenia w Pułtusku na ul. Tysiąclecia.

 10 kwietnia

Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) usunął złamany konar drzewa na ul. Stare Miasto w Pułtusku.
Jeden zastęp z JRG (5 strażaków) i OSP Winnica (3strażaków) ugasił pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Gnaty–Szczerbaki gm. Winnica.Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) zadysponowano do wyczuwalnego zapachu gazu w Pułtusku na ul. Ignacego Daszyńskiego.

 11 kwietnia

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar ściółki leśnej o powierzchni około 80 metrów kwadratowych w miejscowości Zakręt gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Kacice (5 ratowników) ewakuował w bezpieczne miejsce bobra, który zabłądził w zabudowaniach miejscowości Kacice gm. Pułtusk.

 12 kwietnia

Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy niedaleko zabudowań mieszkalnych w miejscowości Pniewo gm. Zatory.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął plamę oleju na drodze gminnej w Pułtusku na ul. Piotra Skargi.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Głodowo (10 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na rowie drogi krajowej nr 57 w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Pułtusk na ul. Adama Mickiewicza. Przypuszczalną przyczyna pożaru było zerwanie linii wysokiego napięcia.

 13 kwietnia

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz zastęp z OSP Trzepowo (7 ratowników) usunął skutki wypadku czterech samochodów osobowych w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i dwa zastępy OSP Głodowo (8 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na powierzchni około 20 arów w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Obryte (6 strażaków) i OSP Zambski Kościelne (5 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Zambski Kościelne gm. Obryte. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi KP Policji w Pułtusku.
Jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na poboczu drogi gminnej w miejscowości Poniaty Wielkie gm. Winnica.

 14 kwietnia

Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) wydobyły z rzeki Narew ciało mężczyzny w miejscowości Kacice gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku na ul. Stare Miasto.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz zastępy z OSP Winnica (4 strażaków), Świercze (3 strażaków), Świeszewko (5 strażaków) i OSP Latonice z powiatu Płońskiego (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów na nieużytkach rolnych w miejscowości Świerkowo gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika na ul. Bogdana Teodora Jańskiego w Pułtusku.

 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski