fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

5. wielkanocnych zdarzeń drogowych

napisane wtorek, 23 kwiecień 2019 13:42

W powiecie pułtuskim w trakcie działań „BEZPIECZNY WEEKEND - WIELKANOC 2019” odnotowano 5 zdarzeń drogowych w których nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci sprawdzili na stan trzeźwości 326 kierujących ujawniając 2 nietrzeźwych kierowców i 1 rowerzystę. Łącznie od piątku policjanci ujawnili 77 wykroczeń z czego 54 zostały zakończone mandatem karnym, a 22 pouczeniem.

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego. Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości są często przyczyną wielu tragedii. 25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.
Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb.
Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.
Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.
W okresie Świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejszym okazał się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska