fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Tydzień interwencji strażaków

napisane piątek, 26 kwiecień 2019 15:20
Fot. OSP Głodowo Fot. OSP Głodowo

 W dniach 20.04.2019 r. – 26.04.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 24 zdarzeniach:

20 kwietnia
Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego na prywatnej posesji w miejscowości Rozdziały gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) usunęły poluzowany element obróbki dachowej z nad wejścia do przedszkola gminnego w Pułtusku przy ul. Marii Konopnickiej.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej nr 57 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. Przyczyną powstania plamy był wyciek oleju z uszkodzonego pojazdu, który wjechał do rowu.

21 kwietnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) wyznaczył i zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie miejskim w Pułtusku.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar opony na poboczu drogi powiatowej w miejscowości Psary gm. Obryte.

23 kwietnia
Sześć zastępów Straży Pożarnej: jeden z JRG Pułtusk (3 strażaków), dwa z OSP Pniewo (10 strażaków), jeden z OSP Obryte (5 strażaków), jeden z OSP Zatory (6 strażaków) i jeden z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar lasu na pow. ok. 0,075 ha w miejscowości Kruczy Borek gm. Zatory. Przypuszczalna przyczyna pożaru jest nieustalona.
Jeden zastęp z OSP Zatory (6 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Dębiny gm. Zatory, gdzie z drewnianego budynku mieszkalnego wiatr zerwał 3 eternity. Ze względu na silny wiatr Kierujący Działaniem Ratowniczym odstąpił od działań na dachu do czasu aż warunki atmosferyczne umożliwią prowadzenie prac na dachu.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usuną zerwane 3 eternity z dachu budynku nie zamieszkałego w Pułtusku przy ul. Andrzeja Noskowskiego.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (6 strażaków) jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) ugasiły pożar murowanego parterowego domu nie zamieszkałego w miejscowości Kowalewice Włościańskie gm. Świercze. Przyczyna pożaru jest nieustalona.
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica, gdzie w budynku mieszkalnym znajdował się mężczyzna z podłączonym urządzeniem do dializ a była awaria prądu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że żona zawiozła męża do szpitala w Warszawie.
Ponadto w tym dniu Straż Pożarna 6-krotnie wyjeżdżała do pożarów traw, oraz czterokrotnie usuwała powalone drzewa z dróg.

24 kwietnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Świercze (7 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy w miejscowości Strzegocin gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

25 kwietnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany na ul. Nasielską w Pułtusku, gdzie w budynku gospodarczym doszło do samobójstwa mężczyzny. Dochodzenie prowadzi Policja.
Sześć zastępów Straży Pożarnej: trzy z JRG Pułtusk (13 strażaków) oraz dwa z OSP Głodowo (10 strażaków) ugasiły pożar lasu na pow. ok. 0,2 ha w miejscowości Gnojno g. Pułtusk. Przypuszczalna przyczyna pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na pow. ok. 0,10 ha w Pułtusku na ul. Podzamcze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.


Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski