fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

16 interwencji strażaków

napisane poniedziałek, 06 maj 2019 13:02

W dniach 29.04.2019 r. 05.05.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 16zdarzeniach:

29 kwietnia

Dwa zastępy z JRG (5 ratowników)zostałyzadysponowane do pożaru samochodu osobowego w Pułtusku ul. Jana Pawła II. Pożar został opanowany przez właściciela pojazdu. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) został zadysponowany do drzewa powalonego na linię energetyczną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jest to alarm fałszywy.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) i dwa zastępy OSP Gzy (7 ratowników) ugasiły pożar młodnika o powierzchni około 5 arów w miejscowości Borza Strumiany gm. Gzy.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Jeżewo.
Jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Chmielewo gm. Świercze.

01 maja

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Pułtusk ul. Rybitew.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar pozostałości roślinnych na nieużytkach rolnych w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica.

 

02 maja

Jeden zastęp z JRG pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie ociężałej pacjentki do karetki Pogotowia w Pułtusku ul. Tysiąclecia.

03 maja

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi wojewódzkiej w miejscowości Gładczyn Rządowy.
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) na skutek załączenia się monitoringu pożarowego zostały zadysponowane do obiektu bankowego w Pułtusku  ul. Świętojańska. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że nie ma zagrożenia pożarem.
Dwa zastępy z JRG ugasiły pożar śmietnika kontenerowego i porzuconych mebli w Pułtusku ul. Kombatantów.

 

04 maja

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) zabezpieczał miejsce zdarzenia podczas pikniku patriotycznego z udziałem władz państwowych w Pułtusku ul. Szkolna.

 

Ponadto w analizowanym okresie JOP powiatu Pułtuskiego czterokrotnie usuwały owady błonkoskrzydłe zagrażające zamieszkałym.

 

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski