fbpx
piątek, 05 czerwiec 2020

Dwie drogowe wpadki w Głodowie

napisane wtorek, 07 maj 2019 14:47
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Pułtuscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W sobotę (tj. 04.05.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, w miejscowości Przedmiarowo zatrzymali 21-letniego kierowcę opla z powiatu przasnyskiego, który z rażąca prędkością 138 km/h pędził w obszarze zabudowanym. Kolejnego dnia w miejscowości Głodowo policjanci zatrzymali kierującego VW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym.  
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci ukarali kierujących mandatem, punktami karnymi  oraz zatrzymali prawa jazdy.

Przypominamy! Osoba, która  będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydowała się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska