fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Nietrzeźwy pirat drogowy

napisane środa, 08 maj 2019 16:20

Wczoraj kierowca samochodu osobowego nie dostosowując bezpiecznej odległości uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, następnie kontynuując dalszą jazdę potrącił rowerzystę, a oddalając się z miejsca zdarzenia uderzeniem w ogrodzenie posesji zakończył dalszą jazdę.

27-latek mając ponad dwa promile alkoholu podjął nieskuteczną próbę ucieczki.

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj tuż przed godziną 20:00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w płot jednej z posesji na terenie gminy Zatory.
Okazało się, że 27- letni mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania samochodem osobowym, a po zbadania na stan trzeźwości kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile.
Na szczęście w skutek nieodpowiedzialnego rajdu mężczyzny zarówno kierowca uszkodzonego pojazdu  jak i rowerzysta nie doznali żadnych poważnych obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatami karnymi. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd.
Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywny.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska