fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Tydzień interwencji strażaków

napisane poniedziałek, 13 maj 2019 09:39
Fot. OSP Pniewo: Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) ugasił pożar samochodu osobowego na drodze przebiegającej przez las w miejscowości Drwały gmina Zatory. Fot. OSP Pniewo: Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) ugasił pożar samochodu osobowego na drodze przebiegającej przez las w miejscowości Drwały gmina Zatory.

 W dniach 06.05.2019 r. – 12.05.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 21 zdarzeniach:

6 maja
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) w Prusinowicach gmina Świercze zabezpieczył miejsce zdarzenia, w którym doszło do potracenia rowerzysty przez samochód osobowy. Działania ratowników polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, który zabrał rannego mężczyznę do szpitala.
Jeden z JRG Pułtusk ( 4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na ul. Benedyktyńskiej w Pułtusku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu płynów eksploatacyjnych.

7 maja
 Trzy zastępy z JRG (11 ratowników) zostały zadysponowane do alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole podstawowej nr 4 w Pułtusku przy ulicy New Britain. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu obiektu przez policje alarm okazał się fałszywy.
Jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) i jeden zastęp z JRG (3 ratowników) został zadysponowany do alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu obiektu przez policje alarm okazał się fałszywy.
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) zostały zadysponowane do alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Zawodowych w Pułtusku przy ulicy Tysiąclecia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu obiektu przez policje alarm okazał się fałszywy.

8 maja
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) ugasiły pożar ściółki leśnej w lesie prywatnym w miejscowości Lipniki Nowe gmina Pułtusk.

9 maja
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Pułtusk ul. Gajkowicza.
Jeden zastęp z OSP Obryte (3 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Obryte.
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) ugasiły pożar suchej trawy i pojedynczych drzew palących się blisko lasu w miejscowości Ponikiew gmina Pułtusk.
Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) ugasił pożar samochodu osobowego na drodze przebiegającej przez las w miejscowości Drwały gmina Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

10 maja
Trzy zastępy z JRG (8 ratowników) ugasiły pożar pomieszczenia kuchennego w budynku jednorodzinnym w Pułtusku przy ulicy Sienkiewicza. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

11 maja
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) ugasił pożar samochodu osobowego palącego się na myjni samochodowej w Pułtusku przy ulicy Kolejowej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
 Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) i jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy i krzewów na nieużytkach rolnych w miejscowości Gnojno gmina Pułtusk.

12 maja
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) ugasiły pożar garażu i śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego.
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Świercze.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ulicy Rybitew.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ulicy Bulwar im. Pułtuskiego Batalionu Saperów.
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Gnojno gmina Pułtusk. Spaleniu uległo około 1 ha ściółki leśnej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorej kobiety z budynku wielorodzinnego do karetki pogotowia w Pułtusku przy Świętojańskiej.
Dwa zastępy z JRG ( 8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Gzowo gmina Pokrzywnica. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w Pułtusku przy ulicy Rybitew.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski