fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Uratowali bociana i gołębia, usunęli garaż z... drogi

napisane poniedziałek, 27 maj 2019 16:06

W dniach 20.05.2019 r. – 26.05.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach

20 maja
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął suche, pochylone drzewo stwarzające zagrożenie dla ruchu kołowego na drodze powiatowej w miejscowości Pokrzywnica ul. Pułtuska.
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunął powalone dwa drzewa z drogi powiatowej w miejscowości Nowe Niestępowo gm. Pokrzywnica. Drzewa tarasowały ruch w obydwu kierunkach.

21 maja
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął blaszany garaż z drogi gminnej na pobliską posesję w miejscowości Pawłówek gm. Pułtusk. Przyczyną przemieszczenia garażu był silny wiatr i brak przytwierdzenia garażu do podłoża.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Wyrzyki gm. Świercze, gdzie w zamkniętym budynku mieszkalnym leżała na podłodze starsza kobieta. Według relacji sąsiadów ze starszą kobietą nie było kontaktu od wczoraj. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia używając drabiny przystawnej weszli do mieszkania przez okno. Wewnątrz odnaleziono nieprzytomną starszą kobietę bez oznak życiowych. Policja prowadzi w tej sprawie czynności dochodzeniowo śledcze.

 
25 maja
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Koziegłowy gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyną zjechania samochodu osobowego do rowu było wtargnięcie sarny na drogę.
Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) ewakuował psa z kanału wagi przemysłowej w miejscowości Pniewo gm. Zatory. Przyczyną wpadnięcia psa do kanału było brak zabezpieczenia kanału. Pies został przekazany pobliskiemu mieszkańcowi, który zobowiązał się zaopiekować psem.
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) używając podnośnika hydraulicznego umieścił pisklę bociana w gnieździe, który wcześniej wypadł z gniazda. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Obrębek gm. Pokrzywnica.
Jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) uwolnił gołębia, który zaplątał się na dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Gnaty Wieśniany gm. Winnica.


26 maja
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu dwie osoby zostały poszkodowane. Przypuszczalną przyczyną wypadku była utrata kontroli nad pojazdem.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski